Opettajaksi Suomikoulu Amsterdamiin?

11/06/2017

Haemme lukuvuodelle 2017-2018 opettajia Suomi-koulu Amsterdamiin.

Vaatimuksina ovat suomi äidinkielenä, hyvät sosiaaliset taidot sekä tietenkin halu työskennellä lasten kanssa. Suositeltavaa on että sinulla on jokin alan koulutus tai harrastus lasten ja nuorten parissa esim. luokanopettaja, lastentarhanopettaja, päivähoitaja, valmentaja. Myös ilman alan koulutusta voit tietenkin hakea myös opettajaksi Suomi-kouluun.

Haemme tällä hetkellä opettajia kaikkiin ikäryhmiin 3-12-vuotiaille lapsille. Ryhmät jaetaan syksyllä ilmoittautumisten perusteella. Lukukaudella 2016-2017 Suomi-koulu Amsterdamissa oli 35 lasta. Koulua on noin kaksi kertaa kuukaudessa lauantaisin klo 10.00-12.00. Opettajien tulee olla paikalla klo 09.30. Opetus tapahtuu AICS-koulun tiloissa (Prinses Irenestraat 59).

Opetuksesta maksetaan vapaaehtoistyökorvaus sekä matkakulut Amsterdamin ulkopuolella asuville.

Oletko kiinnostunut? Laita viestiä suomikouluamsterdam@gmail.com